FEVZİYE ŞAHİN

Özgeçmişi

Gaziantep’te doğdum, İstanbul’da büyüdüm

Annem Selanik göçmeni bir ev hanımı, babam Gaziantepli bir öğretmendi.

2010 Yılında Kültür Üniversitesinde Kadının Karar Mekanizmalarında temsili ve gücünün artırılması konulu eğitim programına, 2011 yılında Bahçeşehir Üniversitesinde Yerel Siyaset eğitimlerine katıldım.

30 yılı aşkın süredir ikamet ettiğim İstanbul’da ve memleketim Gaziantep’te bir çok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak yer aldım. Halen bir çok Sivil Toplum Kuruluşunun yapmış olduğu çalışmalara tüm gücümle destek olmaktayım. Eğitim haklarını ellerinden alınmış birçok kadına dikiş-nakış ve el sanatları eğitimi vererek ekonomik özgürlüklerini elde etmeleri yolunda destek oldum. Yerelde kadınların örgütlenmesinde ve kooperatifleşerek ürettiklerini ekonomik bir ürün haline getirmesi üzerine birçok çalışmada bulundum.

Yerel yönetimlerin kadın hakları, ekonomide kadının yeri, katılımcılık vb konularda düzenlemiş olduğu birçok faaliyette yer aldım.Bir çok sivil toplum kuruluşunda üye, kurucu üye ve yönetim kurulu üyesi olarak görevler aldım.

Üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nde Mahalle temsilciliğinden, İl Kadın Kolları Başkanlığına kadar birçok kademede görev aldım. Halen aktif olarak parti çalışmalarına katılmaktayım.

2 çocuk annesiyim.